Dona

Personel

Tomasz Bogucki – lekarz weterynarii
Specjalista chirurgii weterynaryjnej oraz specjalista radiolog

Swoja przygodę i przyjaźń ze zwierzętami rozpoczął w dzieciństwie.

W roku 1994 kupił pierwsza sukę rasy owczarek niemiecki o imieniu Dona. Miłość do psów tej rasy przerodziła się w pasję i drogę życiową zostawiając na zawsze odcisk łapy w jego każdym dniu.

Od 1995 roku uczęszczał do Technikum Weterynaryjnego we Wrześni rozwijając pasję i zainteresowania dotyczące zwierząt. W roku 2000 uzyskał tytuł technika weterynarii.

Chęć niesienia pomocy zwierzętom była celem jego życia rozpoczął więc studia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej.

W trakcie studiów jako wolontariusz i praktykant pomagał w pracy na katedrach chirurgii weterynaryjnej i rentgenologii, rozrodu zwierząt. Uczęszczał także na regularne praktyki śródroczne do prywatnych lecznic weterynaryjnych.

Cały czas kontynuował swoją pasję hodowania psów rasy owczarek niemiecki podróżując po Europie i Polsce w celu rozwijania wiedzy z genetyki i rozrodu psów.

W latach 2004 i 2005 odbył staże weterynaryjne z zakresu chirurgii weterynaryjnej u tak znamienitych lekarzy jak prof. Zbigniew Adamiak – kierownik Katedry Chirurgii i Rentgenologii na UWM w Olsztynie, dr Grzegorz Wąsiatycz -Poznań, dr Jerzy Kirstein – Wrocław.

W roku 2006 ukończył wydział Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie uzyskując tytuł lekarza weterynarii.

W roku 2009 odbył staż w Niemczech w Klinice dla Małych Zwierząt we Frankfurcie nad Odrą prowadzonej przez dr Toma Prejawę.

W roku 2012 ukończył 3-letnie studia specjalizacyjne z dziedziny Chirurgii Zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – uzyskał tytuł specjalisty chirurgii weterynaryjnej.

W roku 2014 rozpoczął studia specjalizacyjne z dziedziny Radiologii Weterynaryjnej i metod obrazowania(RTG, USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny) na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, które ukończył w roku 2017 egzaminem państwowym z tytułem specjalisty radiologa.

Jego zainteresowania zawodowe to: chirurgia i ortopedia, rozród zwierząt, dietetyka weterynaryjna, choroby wzrostowe psów ras dużych i olbrzymich, behawioryzm zwierząt.

W przychodni zajmuje się leczeniem ambulatoryjnym pacjentów, chirurgią i rozrodem zwierząt.

Swoje zainteresowania zawodowe rozwija na licznych kursach, warsztatach, sympozjach jak i stażach zagranicznych.

Prywatnie szczęśliwy tata dwójki wspaniałych dzieci Nataszy i Piotra. Wolny czas spędza z dziećmi i swoimi psami rasy owczarek niemiecki.

Monika-Sokalska
Monika Sokalska – lekarz weterynarii

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Zainteresowania zawodowe to choroby wewnętrzne psów, kotów oraz gryzoni i królików.

Prywatnie szczęśliwa właścicielka suczki rasy Yorkshire terrier biewer – Dalii oraz dwóch świnek morskich – Luny i Peppy.

W wolnym czasie lubi oglądać kabarety i słuchać muzyki oraz piec ciasta.

mgr Agnieszka Maria Lewicka – recepcjonistka

Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu o specjalności – Zarządzanie zespołami ludzkimi.

Z przychodnią związana od 2016 roku. Największą przyjemność sprawia jej obcowanie ze zwierzętami oraz ich powrót do zdrowia. Od 2012 roku czynnie pomaga i udziela sie w wolontariacie na rzecz zwierząt. Nie umie przejść obojętnie obok krzywdy wobec braci mniejszych.

„Stajesz sie na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”
Antoine de Saint-Exupery „Mały Książe”

Prywatnie opiekunka wyjątkowego psa Torresa (jagd terrier), adoptowanej suczki Merry (kundelek), papugi Lili (nimfa) oraz czarnego kota Zoji – uratowanego z wypadku komunikacyjnego.

W wolnych chwilach lubi spędzać czas na łonie natury, spacerując z psami, jeżdżąc na rowerze lub biegając.

mgr inż. Agnieszka Pakuła – menager Przychodni i sklepu zoologicznego

Z Przychodnią związana od 2012r. Absolwentka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Szczecinie.

W przychodni odpowiada za część administracyjną jak i sklep zoologiczny. Zawsze chętnie służy pomocą dla właścicieli jak i ich milusińskich.

Prywatnie żona oraz mama bliźniaków Aleksandra i Wiktorii, a także szczęśliwa posiadaczka kota Pioruna i psa Chałki. Wolny czas najchętniej spędza z rodziną na łonie natury.

30705133_10209389843581500_2960351078291341312_n
Lila – wsparcie psychologiczne pracowników Przychodni i Sklepu Zoologicznego